понеделник, ноември 30, 2020

ВЕСТИ

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вообичаено мирен понеделник после бурниот викенд

За денеска се предвидени само мал број на средби кои ќе бидат одиграни низ Европа. Се очекува да бидат одиграни средби во Данска и во Исланд. Ова е вообичаено мирен понеделник откако викендот беше преполн со...

Стружанка со полн плен се враќа од Битола

Ракометарките на Стружанка ја остварија осмата победа во 11. коло од Женската лига на гостувањето кај Пелистер. Стружанки беа подобри од битолскиот тим за пет гола со 34:29. Екипата на Пелистер после катастрофалните порази од...

Вардарки немаа милост за Овче Поле СУ, му дадоа 43 гола!

Ракометарките на Вардар ја продолжија победничката серија во Женската лига, откако славеа на домашен терен против составот на Овче Поле  СУ со убедливи 43-12 во натпревар од 11. коло. Победникот беше решен уште во првиот...

Прилеп гази цврсто, дома не раздава бодови

Прилепчани продолжуваат со одличните игри во Првата машка лига во Групата 1, каде што дојдоа до нов триумф, овој пат на домашен терен против составот на Куманово со 36:30. Прилеп го реши победникот уште во...

Монпелје сигурен против Мотор Запорожје, ги претрка Веспрем и Келце на табелата

Тимот на Монпелје, според очекувањата, славеше над украинскиот првак Мотор Запорожје со 34-30 во осмото коло од Лигата на шампионите. Французите водеа со плус шест, 12-6, но мотивираните гости се вратија во натпреварот и Монпелје...

Маркоски: Добро е што остваривме победа…

Тимот на Еурофарм Работник славеше над шведскиот Савехоф со 32-31 во осмото коло од Лигата на шампионите. Повратникот во екипата, Никола Маркоски е среќен за триумфот. „Честитки за моите соиграчи за нивната игра. Како и...

Охрид прокнижи планирани бодови

Фаворитот на овој дуел немаше многи проблеми да оствари нова победа. Гостите предността започнаа да ја градат уште од почетокот. Работнички беше во резултатски приклучок само до 4:4, потоа Охрид со добри минути поведе...

ПСЖ држи чекор со Барселона, дуото Хансен и Сагосен доволно за Фленсбург

Избраниците на Раул Гонзалес и во возвратниот натпревар од Лигата на шампионите беа подобри од Фленсбург 32:30, но сега пред своите гледачи и повторно имаат ист број бодови со Барселона на врвот на табелата. Првото...
video

ХЕРОЈ НА ДЕНОТ: Радовиќ може и како бек – постигна победнички гол од девет...

Тимот на Еурофарм Работник ја забележа втората победа во Лигата на шампионите, откако вечерва во Битола триумфираше над шведскиот Савехоф со минимални 32-31. „Фармацевтите“ беа на прагот да го доживеат истото сценарио од претходните неколку...

ДРАМА во Битола: Еурофарм во последната секунда стигна до триумф над Савехоф!

По премиерната победа над финскиот Кокс, ракометарите на Еурофарм Работник го забележаа вториот триумф во Лигата на шампионите, откако во Битола го совладаа шведскиот тим  Савехоф со минимални 32-31. Гостите водеа на стартот со 1-2,...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ