ВЕСТИ

Кил му се одмазди на Порто – во последните секунди Рајнкинд ја замолчи „Драгао...

Порто и Кил одиграа многу интересен и неизвесен натпревар во возвратниот дуел во 8. коло од групата Б. Кил после поразот на домашен терен, успеа да триумфира во Порто со 30:29 и на тој...

Поранешен вардарец ќе го предводи Мотор во Скопје

Украинскиот шампион Мотор Запорожје денеска ќе гостува во Скопје на натпревар од регионалната СЕХА лига. По смената на тренерот Николај Степанец, Мотор на дуелот со првакот Вардар ќе го предводи Сергеј Серенко, додека во Запорожје...

Некогаш заедно тресеа мрежи за Вардар, сега се лути ривалки (ФОТО)

Рускиот шампион Ростов Дон, успешно ја прескокна една од потешките пречки кон одбраната на титула во првенството. Тимот предводен од Амброс Мартин, славеше на гостувањето кај ЦСКА Москва со 20-25, иако домаќинките во поголем дел...

ЛИГА НА ШАМПИОНИ: Кил по одмазда во Порто или…

Екипата на Кил, која е лидер во Групата Б каде што се наоѓа и Вардар ќе го отвори 8. коло на гостувањето кај Порто, а сосема извесно е дека ова ќе биде уште еден...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Време е за ново шоу на Вардар, време е и за...

На долгиот список на натпревари кои денеска би требало да се одиграат низ Европа свое место има и двобојот меѓу Вардар и Мотор Запорожје во рамки на СЕХА лигата. „Црвено-црните“ го пречекуваат составот од...

Јехона со триумф од гостувањето во Гевгелија

Во интересен натпревар полн со неизвесност екипата на Јехона успеа да дојде до победа на дуелот против Партизан со 29:28 и тоа во Гевгелија. Победата дојде во завршницата кога гостите успеаја да постигнат гол...

ОД НАВИВАЧКИ АГОЛ: Секоја чест шампиони, фала ви за сè!

Mи требаше малку време да го апсолвирам натпреварот меѓу Вардар и Келце минатата сабота. Беше нешто што не сме виделе до сега (а додека го пишувам ова сфаќам дека тоа многу често го кажувам...

17 исклучувања и три црвени картони во Велес: Преспа едвај го победи Борец

Иако се очекуваше лесна победа на тимот на Преспа против Борец во Велес, сепак ресенчани мораа добро да се испотат за да слават кај аутсајдерот. Преспа победи со 27-28, со голот на Филип Шиклевски од...

Астраион убедлив против Текстилец

Струмички Астраион по принудната пауза во Првата лига, се врати на терените со победа над штипски Текстилец со 31-21. По 6-4 на стартот, струмичани со серија од пет голови поведоа со 11-4 и ја направија...

Стружанка убедлива на свој терен за нови три бода

Ракометарките на Струга дојдоа до нова победа во Женската лига откако во 10. коло беа убедливи против тимот на Кузман Вардар Илинден, а на домашен терен славеа со 30:18. Победата ја обезбедија во првите 30...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ