ВЕСТИ

Скубе: Бев договорен за трансфер во ПСЖ, но…

Словенечкиот интернационалец Сташ Скубе е еден од лидерите на Вардар во оваа сезона. Европскиот првак го очекува незгодно гостување кај Мешков Брест во деветтото коло од Лигата на шампионите, а Скубе за рускиот „Брз...

Пресврт во Автокоманда: Зоран Кастратовиќ ќе продолжи да го води Металург!

Откако вчера Зоран Кастратовиќ  најави оставка и заминување од кормилото на Металург, сепак денеска имаше пресврт во Автокоманда. Црногорскиот стратег ќе продолжи да го води Металург, а тоа било потврдено на состанокот со него, ракометарите...

Хановер не ги пушта најдобрите, им ги продолжува договорите

Екипата која долго беше лидер во Бундес лигата, а сега е израмнета со Флензбург, Хановер работи на иднината на тимот и веќе почна да ги продолжува договорите на ракометарите кои покажуваат добра форма. Репрезентативецот на...

Големиот талент успешно опериран, се враќа следното лето (ФОТО)

Ракометарот на кого му беше најавувана голема иднина мораше да биде подложен на хируршка интервенција. Еден од најдобрите млади ракометари во моментов, Словенецот Домен Макуц, денеска го оперираше десното колено, па сега му следува...

Аеродром со подобар финиш против Преспа, ги зачува бодовите дома

Ракометарите на Аеродром остануваат во добра позиција за пласман во плеј-офот, а новата победа дојде против екипата на Преспа со 27:25 така што беа обезбедени значајни три бода. Во текот на сите 60 минути имаше...

Нов проблем на Металург: Грузискиот интернационалец Кбалишвили депортиран од Македонија

Не стивнуваат проблемите во тимот на Металург пред важниот реванш натпревар од третото квалификациско коло во ЕХФ Купот против словенечкиот Горење. Откако Зоран Кастратовиќ вчера поднесе оставка, која се уште не е прифатена од...

Вардар со Кристопанс и Дисингер против Мешков Брест

Со вкупно 17 ракометари во експедицијата, бројни проблеми околу повредите но со мотивација и желба, ракометарите на Вардар отпатуваа за Брест, каде в сабота ќе го играат натпреварот од 9. коло од Б групата...

РК Алушовски немаше милост за Текстилец

Тимот на Алушовски, кој во минатото коло ја забележа првата победа во Првата лига, врза уште еден триумф, откако го победи штипски Текстилец со 41-15. Домаќините отворија со 3-0, па  водеасо 10-3, а до крајот...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 11. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Во 11. коло од Супер машката лига најинтересниот дуел го имаа тимовите на Радовиш и Бутел Скопје, но возбудувања имаше и на средбата меѓу Вардар јуниор и Металург. Радовишани успеаја да освојат бод против...

Успешно опериран бекот на Еурофарм: Стјепановиќ ја почнува долгата рехабилитација

Десниот бек на Еурофарм Работник, Невен Стјепановиќ, беше успешно опериран откако ги скина лигаментите на коленотот на натпреварот од СЕХА лигата против Мешков Брест. Стратегот на тимот Стевче Алушовски, ќе комбинира со искусниот Михаил Петровски...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ