ВЕСТИ

Струга водеше на полувреме против Металург, но потоа сè дојде на свое место

Ракометарите на Металург дојдоа до победа од 32:25 и се изборија за нови бодови на домашен терен во натпревар во кој имаа две лица. Во првиот дел гостите успеаја да искористат шанса за да стигнат...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 5. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 5. коло од Супер машката лига се развлекоа и се играа повеќе од една недела поради тоа што екипите на Бутел Скопје и Пелистер имаа натпревари од Европските купови. Сепак, со дуелот Пелистер-Пролет...

Дисингер со проблеми, но ќе игра против своите

Пред дуелот против Кил во редовите на Вардар на мали проблеми се жали ракометарот од Германија, Кристијан Дисингер, кој кај „црвено-црните“ дојде од тимот на Кил. Тренерот Писонеро извести дека имал мали проблеми во...

Битола го добива Еурофарм Пелистер!

Денеска Советот на Општина Битола на вонредна седница, конечно го изгласа договорот за долго најавуваната фузија на двата битолски тима, Еурофарм Работник и Пелистер. Новиот тим ќе се вика Еурофарм Пелистер што практично ќе биде...

Дибиров: Ако сега во Скопје не се правиме фраери после две титули тогаш кога

„Среќен сум што дојде време за ваков натпревар. Повеќе се плашам кога играме со екипи на пониско ниво бидејќи тогаш има нешто што недостига и има работи кои може да не ги направиме. Може...

Писонеро: Во овој момент се чувствувам како Македонец

Дерби средбата која ќе биде одиграна в сабота во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Кил беше повод за денешната прес конференција на која вардарци дадоа вовед за она што ќе следува в сабота...

Писонеро: Во овој момент се чувствувам како Македонец

Дерби средбата која ќе биде одиграна в сабота во СЦ „Јане Сандански“ меѓу Вардар и Кил беше повод за денешната прес конференција на која вардарци дадоа вовед за она што ќе следува в сабота...

Листа на стрелци: Илиев даде 19 гола и го врати првото место

Ракометарот на Радовиш кој во последните две сезони доминира кај стрелците во Супер машката лига, Ивица Илиев со 19-те гола постигнати на дуелот против Металург 2 успеа да го врати првото место на Листата...

Листа на стрелци: Илиев даде 19 гола и го врати првото место

Ракометарот на Радовиш кој во последните две сезони доминира кај стрелците во Супер машката лига, Ивица Илиев со 19-те гола постигнати на дуелот против Металург 2 успеа да го врати првото место на Листата...

Куманово на максимум, лесно го реши Пелистер

Тимот на Куманово ја продолжи победничката серија во Женската лига и го забележа четвртиот триумф, откако дома славеше над битолски Пелистер со убедливи 42-23. По 2-2 на стартот, избраничките на Симе Симовски се одлепија на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ