Специјалетот на Дибиров – во ТОП 5 голови на колото (ВИДЕО)

Европскиот шампион Вардар ремизираше со полскиот Келце 28-28 во седмото коло од Лигата на шампионите.

Медиа тимот на ЕХФ ги одбра најдобрите одбрани и погодоци, како и идеалниот тим во кој сепак нема претставници од македонските екипи.

Тимур Дибиров го има четвриот најубав гол на колото. Русинот со својот специјалитет го совлада Андреас Вулф. Погледнете ги ТОП 5 погодоците ТУКА.