Поп Лазиќ ја истражува Франција – ужива на највисоката песочна дина во Европа (ФОТО)

Репрезентативката на Србија, Слаѓана Поп-Лазиќ е во истражување на ридестите делови на Франција.

Ракометарката на Брест ја користи можноста да научи нешто ново за земјата во која настапува, а објавената фотографија е од местото А La Dune Du Playa.

Ова е најпознатата туристичка дестинација близу Бордо, а Поп Лазиќ ја искористи паузата да помине дел од времето токму таму.

 

View this post on Instagram

 

La Dune du Pila 😍

A post shared by Sladjana Pop-Lazic (@sladjanapoplazic) on