Кога ќе те „грабне“ Македонка – Гурбиндо средува гол по дома (ФОТО)

Додека трае пандемијата со коронавирусот, спортистите како и сите други луѓе најголем дел од времето го минуваат дома, а дел од нив се решија и да променат нешто низ своите домови.

Шпанскиот репрезентативец и соиграч на Кире Лазаров во францускиот Нант, Едуардо Гурбиндо, мораше да закачи неколку уметнички слики.

Гурбиндо го правеше тоа пиштол гол, а моментот го овековечи неговата девојка од Свети Николе – Елена Милева,

Едуардо ја објави фотографијата на социјалните мрежи и предизвика лавина интересни коментари од неговите соиграчи.

„Во соба полна со уметност, јас ќе зјапам во твојот задник“, напиша Милева.