Карабатиќ во посета на историскиот Версај (ФОТО)

Ракометарот кој и понатаму важи за еден од најдобрите во светот, Никола Карабатиќ како и добар дел од неговите колеги се наоѓа на одмор.

Тој се одлучи да не ја напушта земјата и да остане во Франција каде што ги поминува деновите.

Со своето семејство уживе во Версај, град кој има голема историја зад себе и големо значење за Франција.

 

View this post on Instagram

 

Versailles 👨‍👦🌞 #pereetfils #family #versailles #chateaudeversailles

A post shared by Nikola Karabatic (@nikolakarabatic44) on