Како во старите добри времиња – Дибиров и Карачиќ заедно на тренинг! (ФОТО)

Игор Карачиќ откако ги заврши обврските со полскиот Келце, постојано е во Македонија.

Средниот бек ја одржува формата на кејот на Вардар, а заедно со него тренираше и неговиот поранешен соиграч од „црвено-црниот“ тим, Тимур Дибиров.

Навивачите веќе започнаа кампањата „Игоре, врати се во Вардар“, а тој ги подгреа шпекулациите со заедничка фотографија на социјалните мрежи…

View this post on Instagram

Training done ✅

A post shared by Igor Karacic (@igorkaracicc) on