Денеска на терените: Порто и Митревски пред нов предизвик во ЛШ и квалификации за ЕП

Продолжуваат натпреварувањата во Лигата на шампионите за мажи. Дуелот кој требаше да го игра Вардар против Мешков Брест е откажан, а Макеоднија ќе има претставник во Никола Митревски кој со Порто ќе гостува кај Фленсбург.

Во женска конкуренција ракометарките ќе ги продолжат борбите за пласман на Европското првенство. Исто така ракоемт ќе се игра и во многу други земји во рамки на домашните првенства.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

17:00ч

ТУРЦИЈА – ИСЛАНД (Квалификации за ЕП – жени, 3. коло)

17:05

РОМАНИЈА – ДАНСКА (Квалификации за ЕП – жени, 3. коло)

18:00ч

УНГАРИЈА – ШПАНИЈА (Квалификации за ЕП – жени, 3. коло)

ЦРНА ГОРА – НОРВЕШКА (ЕХФ ЕУРО КУП)

КОЛСТАД – ДРАМЕН (Норвешка, 1. лига)

НЕРБО – ХАЛДЕН (Норвешка, 1. лига)

18:30ч

ТИРОЛ – ЛИНЦ (Австрија, 1. лига)

18:45ч

ЕЛВЕРУМ – ПИК СЕГЕД (Лига на шампиони – мажи, 13. коло)

19:00ч

АУЕ – НОРДХОРН (Бундес лига 2, 25. коло)

АЛИНГСАС – ГУИФ (Шведска , 1. лига)

ХАЛБИ – МАЛМО (Шведска , 1. лига)

СКОВДЕ – КРИСТИАНШТАД (Шведска , 1. лига)

20:00ч

ОДЕНЗЕ – ВЕНДСИСЕЛ (Данска, 1. Лига)

ФАРСКИ ОСТРОВИ – АВСТРИЈА (Квалификации за ЕП – жени, 3. коло)

20:15ч

ХУЕСКА – ГРАЊОЉЕРС (Асобал Лига, 16. коло)

20:45ч

ФЛЕНЗБУРГ – ПОРТО (Лига на шампиони – мажи, 13. коло)

МОНПЕЛЈЕ – АЛБОРГ (Лига на шампиони – мажи, 13. коло)

21:00ч

ЛОГАТЕЦ – БРАНИК (Словенија, 1. лига жени)