Денеска на терените: Македонија против Романија – втор дел и Куп пресметки кај дамите

Репрезентацијата на Македонија го игра возвратниот дуел против Романија во Букурешт на кој ќе се обиде да ја одбрани предноста од осум гола и да обезбеди пласман во вториот бараж дуел со Чешка.

Започнуваат и пресметките во групната фаза од Купот на Македонија за жени и борбите за пласман на завршниот турнир.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ 

10:00ч

БАЈА МАРЕ – КРАЈОВА (Романија 1. лига, жени)

СЛАТИНА – РАПИД БУКУРЕШТ (Романија 1. лига, жени)

ЗАЛАУ – СТИНТА БУКУРЕШТ (Романија 1. лига, жени)

11:00ч

МЕТАЛУРГ  – АСТИБО (Куп на Македонија, жени)

ЈЕНИМАХАЛЕ – КОЊАЛТИ (Турција 1. лига, жени)

11:30ч

МИОВЕНИ – БИСТРИЦА (Романија 1. лига, жени)

13:00ч

ШАМПИОН – ГЕВГЕЛИЈА (Куп на Македонија, жени)

13:30ч

ФРАНЦИЈА – НОРВЕШКА (Златна лига)

14:05ч

ФЕНРЕНЦВАРОШ – ДУНАЈВАРОШ (Унгарија 1. лига, жени)

14:30ч

КОПЕНХАГЕН – АРХУС (Данска 1. лига, жени)

15:00ч

РИНКОПИНГ – ОДЕНСЕ (Данска 1. лига, жени)

16:00ч

ФЕНИКС – СПАРТАК (Куп на Македонија, жени)

ВИБОРГ – ФОЛСТЕБРО (Данска 1. лига, жени)

ДАНСКА – ШПАНИЈА (Златна лига)

ПЕЛИСТЕР – КУМАНОВО (Куп на Македонија, жени)

17:00ч

ХИПО – ФЕРЛАХ (Австрија 1. лига, жени)

РОМАНИЈА – МАКЕДОНИЈА (Бараж за СП 2023)

МАГУРА – ДЕВА (Романија 1. лига, жени)

17:30ч 

ТРЕШЊЕВКА – ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ (Хрватска 1. лига, жени)

ЗРИНСКИ – СЕСВЕТЕ (Хрватска 1. лига, жени)

18:00ч

КОКА – БЈЕЛОВАР (Хрватска 1. лига, жени)

ПОДРАВКА – ОСИЈЕК (Хрватска 1. лига, жени)

ЕРДИ – МТК БУДИМПЕШТА (Унгарија 1. лига, жени)

ВАЦИ – ШИОФОК (Унгарија 1. лига, жени)

19:00ч

ФЕРЛАХ – ГРАЦ (Австрија 1. лига)

БИТИГХАЈМ – ТУРИНГЕР (Будес лига 1. жени)

БЛУМБЕРГ – НЕКАСУЛМЕР (Будес лига 1. жени)

ДАЛМАТИНКА – ТРОГИР (Хрватска 1. лига, жени)

ВИТОРИА – БОА ХОРА (Португалија 1. лига)

20:00ч

БИХ – ГРЦИЈА (Бараж за СП 2023)

20:10ч

БЕЛГИЈА – СЛОВАЧКА (Бараж за СП 2023)