Близначките слават роденден – какви изненадувања им подготвија Карачиќ и Дисингер (ФОТО)

Близначките Марија и Душица Андоновски денеска слават роденден.

Нивните избраници Кристијан Дисингер и Игор Карачиќ, кои цело време откако заврши сезоната се во Македонија, им подготвија изненадувања.

Двете сестри се пофалија на социјалните мрежи со подароците што ги добија од ракометарите на Вардар и Келце.