таг: рк турингер

Саздовска во одлична форма, Турингер славеше кај Бломберг

По поразот во минатото коло од Битигхајм во дербито на Бундес лигата, тимот на Турингер каде што настапува македонската репрезентативка Јована Саздовска, се врати...

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Саздовска брка осминафинале во германскиот куп

После двата дена со натпревари на тимовите од Македонија во СЕХА лигата денеска ќе биде ден во кој нема да има тимови во од...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ