таг: рк ринкобинг

Фантастична партија на Серафимова, Ринкобинг немаше милост за Вендсисел

Тимот на Ринкобинг, каде што настапува македонската репрезентативка Матеја Серафимова, оствари убедлива победа, 30-18, во натпревар од 10. коло во Првата дивизија во Данска. Нашата...

Македонски двобој во Данска: Петковска и Митова триумфално против Серафимова

Во Првата Дивизија на Данска, изминатиот викенд имаше македонски двобој во кој се сретнаа екипите на Сондерјиске и Ринкобинг. Во домашниот тим настапија Сара Митова...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ