таг: рк прилеп

Успешно деби на новата тренерска тројка, Куманово славеше над Прилеп

Ракометарите на Куманово имаа одличен натпревар под водство на новиот тренерски тим и во 17. коло од Првата машка лига ја совладаа екипата на...

Прволигашите ги одработија куп средбите, четири екипи обезбедија осминафинале

Со натпреварите на прволигашите во Купот на Македонија беше завршена првата фаза од натпреварувањето после која четири екипи се приклучија на 12 екипи кои...

Прилеп со втор четвртфинален билет во Купот на Македонија

По кавадаречки Тиквеш, тимот на Прилеп е вториот четвртфиналист во Купот на Македонија. Избраниците на Адријано Котевски, иако ја немаа помошта на своите навивачи,...

Прилеп немаше проблеми против Риниа, забележа четврта победа по ред

Ракометарите на Прилеп по поразот од Јуниор Кисела Вода, влегоа во победничка серија и ги победија Алушовски, Текстилец, Македонија Ѓорче Петров, како и Риниа...

Прилеп ита кон плеј-оф

Ракометарите на Прилеп ја забележаа деветтата победа во 12 натпревар од групата 1 во Првата лига и се многу блиску до место во плеј-офот. Избраниците...

Прилеп очекувано и лесно во Штип против Текстилец

Сосема очекувано екипата на Прилеп дојде до лесни три бода на гостувањето во Штип победувајќи со 41:32. Екипата на Текстилец која е последна на...

Прилеп не дозволи изненадување против РК Алушовски

Ракометарите на Прилеп по двата порази во серија од Астраион и Јуниор Кисела Вода, се вратија на победничките патеки откако на домашен терен го...

Јуниор Кисела Вода преку Прилеп скокна на 2. место

Ракометарите на Јуниор Кисела Вода обезбедија големи три бода во 9. коло од Групата 1 во Првата машка лига откако успеаја да го надиграат...

Драма во Струмица: Ончев е херојот на Астраион – донесе победа...

Ракометарите на струмички Астраион го победија составот на Прилеп со минимални 23:22 во осмото коло од Групата 1 во Првата лига и останаа на...

Прилеп гази цврсто, дома не раздава бодови

Прилепчани продолжуваат со одличните игри во Првата машка лига во Групата 1, каде што дојдоа до нов триумф, овој пат на домашен терен против...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ