таг: рк партизан

Преспа дојде со осум ракометари, си замина со пораз од десет...

Екипата на Партизан славеше на домашен терен против Преспа со 28:18, а на овој дуел задачата беше олеснета и со фактот што гостите дојдоа...

Младост Богданци убедлив против Партизан Гевгелија

Составот на Младост Богданци имаше лесно гостување во Гевгелија каде што дојде до три бода во меч во кој беше постојано во предност. Победата...

Партизан му „украде“ бод на Аеродром – паднаа 66 голови во...

Тимот на Партизан Гевгелија изненадувачки успеа да освои голем бод на гостувањето кај составот на Аеродром, откако мечот од осмото коло во групата 2...

Фуриозно издание на КЛ7 против Партизан

Ракометарите на КЛ7 во 7. коло од Групата 2 во Првата лига остварија висока победа против составот на Партизан. На домашен терен КЛ7 триумфираше...

Борец немоќен на гостувањето кај Партизан

Во дуелот помеѓу Партизан и Борец во рамки на 6. коло од групата 2 во Првата лига, домашните остварија убедлива победа со 32:23. Ова...

Јехона со триумф од гостувањето во Гевгелија

Во интересен натпревар полн со неизвесност екипата на Јехона успеа да дојде до победа на дуелот против Партизан со 29:28 и тоа во Гевгелија....

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Вечното дерби во Србија со ново издание

Екипите на Партизан и Црвена Звезда не се дел од СЕХА-лигата, но затоа имаат можност вечното дерби да го имаат во домашното првенство односно...

Преспа пресилна за Партизан, го остави на дното

Ракометарите на Преспа на домашен терен ја остварија и втората победа во групата 2 од Првата лига со триумфот над Партизан со 30:21 во...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ