таг: рк куманово

Успешно деби на новата тренерска тројка, Куманово славеше над Прилеп

Ракометарите на Куманово имаа одличен натпревар под водство на новиот тренерски тим и во 17. коло од Првата машка лига ја совладаа екипата на...

Екс-репрезентативка на Македонија на клупата на машкиот тим на Куманово

Во продолжение од сезоната машкиот тим на Куманово ќе биде предводен од нов стручен штаб, а она што е интересно е дека дел од...

Македонија ЃП извлече бод против Куманово и го затвори списокот за...

Ракометарите на Македонија Ѓорче Петров во 16. коло од групата 1 во Првата машка лига на домашен терен одиграа нерешено 29:29 против екипата на...

РК Алушовски во сè подобра форма, го запреа Куманово на патот...

Со сигурна игра од почетокот на средбата и држењето на ритамот до крајот ракометарите на РК Алушовски дојдоа до третата победа во деби сезоната...

Куманово без проблеми го совлада Текстилец

Ракометарите на Куманово остварија лесна и сигурна победа во 15. коло од групата 1 во Првата лига против составот на Текстилец со 31:20. Куманово беше...

Јуниор Кисела Вода водеше со пет гола, но на крај освои...

Дуелот од 13. коло од Првата лига помеѓу Куманово и Јуниор Кисела Вода заврши со нерешен исход 23:23. На крајот и двете екипи запишаа...

Астраион сигурно чекори кон плеј-оф, славеше и над Куманово

Екипата од Струмица продолжува со сигурните игри на свој терен, во 12. коло од групата 1 во Првата лига оствари лесна победа над екипата...

Денковски броеше до 19, Куманово им се врати на победите

Ракометарите на Куманово во 10. коло од групата 1 во Првата машка лига триумфираа на свој терен против екипата на Риниа со 37:21. После поразот...

Куманово спаси бод против Вардар Неготино

Ракометарите на Куманово во 9. коло од групата 1 во Првата машка лига пред своите гледачи одиграа само нерешено, 24:24 со Вардар Неготино. Домаќините добро...

Прилеп гази цврсто, дома не раздава бодови

Прилепчани продолжуваат со одличните игри во Првата машка лига во Групата 1, каде што дојдоа до нов триумф, овој пат на домашен терен против...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ