таг: рк еурофарм пелистер 2

Металург убедлив против Еурофарм Пелистер 2

Ракометарите на Металург забележаа нова победа во Суперлигата, откако во Автокоманда беа подобри од составот на Еурофарм Пелистер 2 со убедливи 34-18. Битолчани добро парираа...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург и Еурофарм Пелистер 2...

Со двете одиграни средби вчера на кои фаворитите Бутел Скопје и Пролет остварија победи, денеска продолжуваат натпреварите од 16 коло во Суперлигата. Во Автокоманда ќе...

Работнички немоќен во Битола, Еурофарм Пелистер 2 до лесна победа

Еурофарм Пелистер 2 стигна до важна победа во 15 коло од Суперлигата против составот на Работнички, откако славеше со убедливи 33-17. Победникот беше решен уште...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Еурофарм Пелистер 2 и Работнички...

Денеска со три натпревари во Струга, Радовиш и Битола започнува пролетниот дел од сезоната во Суперлигата. Составот на Еурофарм Пелистер 2 сосема извесно ќе игра...

Еурофарм Пелистер 2 загуби од Охрид, но ја победи Струга

Тимот на Еурофарм Пелистер 2, на кој оваа сезона му претстои борба за опстанок во суперлигашкото друштво, одигра два пријателски натпревари во рамките на...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ