таг: рк бутел скопје

Без натпревари најмалку уште два месеци: Македонските клубови нема да кратат...

Коронавирусот се шири брзо на глобално ниво и допрва ќе го зема својот данок во спортот. Сигурно ќе бидеме сведоци на многу пропаднати спортски...

И Бутел на пауза, но со упатства: Oстанете дома, чувајте го...

Екипата на Бутел Скопје одлучи да стави крај на тренинзите и да очекува позитивни вести за да може сите играчи да се вратат назад...

Пролет го зема целиот плен од Бутел

Ракометарите на Пролет славеа на гостувањето кај Бутел Скопје со 19-22 во натпреварот од 17. коло во Суперлигата и на крајот веројатно ќе завршат...

Гледајте ги ВО ЖИВО натпреварите Струга – Металург 2 и Бутел...

Денеска и утре се игра претпоследното 17. коло во машката Суперлига, по кое нема да има никакви поголеми промени на табелата. Веќе се знаат сите...

Супер машка лига: Металург на предизвик во Охрид, го чека тешко...

Дербито на 17. коло од Супер машката лига се игра денеска во Охрид каде што Металург гостува во обид да остане непоразен во регуларниот...

Супер машка лига: Разликата во квалитет на првата со втората „петка“...

Натпреварите од 16. коло не донесоа изненадувања и само потврдија каква е разликата во квалитет меѓу првите пет екипи и оние кои следуваат. Металург, Охрид,...

Бутел Скопје ги казни грешките на младите металурзи

Ракометарите на Бутел Скопје дојдоа до уште една победа, па откако пред два дена го совладаа Охрид денеска како гости во Автокоманда беа подобри...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Металург 2 и Бутел Скопје...

Денеска започнува 16 коло од регуларниот дел на сезоната во Суперлигата со два натпревари во Скопје. Тимот на Бутел Скопје кој славеше во дербито пред...

Супер машка лига: Пролет и Бутел Скопје фаворити, но имаат млади...

Според планот за одигрување на натпревари за денеска се предвидени две средби од Супер машката лига, како и еден дуел од Женската лига. Очекувањата...

Супер машка лига: Металург на плус четири од Охрид, другото остана...

Со одигрувањето на сребдата меѓу Бутел Скопје и Охрид беше комплетирано 15. коло од регуларниот дел од сезоната во Супер машката лига така што...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ