таг: . афера

Корона Брашов исфрлена од ЕХФ Купот!

Европската ракометна федерација го суспендира романскиот клуб Корона Брашов од настапот во групната фаза на ЕХФ Купот. Поради допинг скандалот во романскиот клуб за кој...

ДОПИНГ АФЕРА: Трите Романки ја признаа вината, ги чека казна од...

Романскиот ракомет деновиве го тресе огромен скандал. Клопчето околу допинг аферата со ракометарките на Корона Брашов денеска ќе почне да се одмотува. Романската антидопинг...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ