таг: александар јовиќ

Јовиќ веднаш се фати за работа, Еурофарм Пелистер 2 денеска започнува...

Тренерот на Еурофарм Пелистер 2, Александар Јовиќ, по денешното официјализирање на договорот со битолскиот тим, веднаш се фати за работа. Тој денеска ќе го има...

ОФИЦИЈАЛНО: Александар Јовиќ ќе го води Еурофарм Пелистер 2

Единствен клуб со две екипи во суперлигашкото друштво следната сезона ќе биде Еурофарм Пелистер. Во вториот тим на битолскиот клуб промени имаше на тренерската...

Познат македонски тренер седнува на клупата на Еурофарм Пелистер 2!

Единствен клуб со две екипи во суперлигашкото друштво следната сезона ќе биде Еурофарм Пелистер. Во вториот тим на битолскиот клуб промени ќе има на...

Младите од Алушовски доминираа во Србија: Има две круни во ЛШ...

Тимот на Алушовски се враќа со златни медали од турнир „Метеор“ во Србија откако беше освоено прво место со генерацијата 2006 и исто така...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ