таг: александар шкурински

Шкуринскиј: Му се восхитував на Скубе во Вардар – асистираше, погодуваше…

Раководството на Мешков Брест прави големи промени во пресрет на наредната сезона, голем број играчи заминуваат но и пристигнуваат нивни замени. Меѓу другите во...

Вардар и Фуксе Берлин останаа со празни раце: Шкуринскиј останува во...

Рускиот репрезентативец Александар Шкуринскиј, кој ги брани боите на белорускиот првак Мешков Брест и кој беше на радарот на Вардар и на Фуксе Берлин,...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ