14 Јаухен Никанович

8
#
14
Име
Јаухен Никанович
Националност
blr Белорусија
Позиција
десно крило
Висина
182
Тежина
74
Моментално игра за
БЕЛОРУСИЈА
Години
21

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022БЕЛОРУСИЈА003