16 Роланд Миклер

30
#
16
Име
Роланд Миклер
Националност
hun Унгарија
Позиција
голман
Висина
190
Тежина
100
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, УНГАРИЈА
Години
37

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД002

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022УНГАРИЈА003