10 Мигел Мартинс Соарез

37
#
10
Име
Мигел Мартинс Соарез
Националност
por Португалија
Позиција
централен бек
Висина
192
Тежина
83
Моментално игра за
ПИК СЕГЕД, ПОРТУГАЛИЈА
Претходни Екипи
ПОРТО
Години
24

ЛИГА НА ШАМПИОНИ А

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПИК СЕГЕД132

EURO22 B

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОРТУГАЛИЈА293