28 Мациј Гебала

114
#
28
Име
Мациј Гебала
Националност
pol Полска
Позиција
пивот
Висина
200
Тежина
113
Моментално игра за
ПОЛСКА
Години
28

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ПОЛСКА212