26 Лукас Хербургер

29
#
26
Име
Лукас Хербургер
Националност
aut Австрија
Позиција
лево крило
Висина
190
Тежина
86
Моментално игра за
АВСТРИЈА, КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН
Години
27

ЛИГА ЕВРОПА D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022КАДЕТЕН ШАФХАУЗЕН162

EURO22 D

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022АВСТРИЈА302