86 Благојче Трајкоски

135
#
86
Име
Благојче Трајкоски
Националност
mkd Македонија
Позиција
голман
Висина
184
Тежина
85
Моментално игра за
МАКЕДОНИЈА, ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 2
Претходни Екипи
ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР
Години
35

REГУЛАРЕН ДЕЛ | ПЛЕЈ ОФ СУПЕРЛИГА

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022ЕУРОФАРМ ПЕЛИСТЕР 20315

EURO22 A

СезонаЕкипаИсклучувањеГоловиНатпревари
2021/2022МАКЕДОНИЈА000