4 Хрватска Белгија

9
34 - 26
Конечен резултат

Место

МУЛТИФУНКЦИОНАЛНА АРЕНА БУДИМПЕШТА

Резултати

Екипа1-во полувреме2-ро полувремеРезултат
ХРВАТСКА2134Победа
БЕЛГИЈА1326Пораз

ХРВАТСКА

Позиција Исклучување Голови
 00

БЕЛГИЈА

Позиција Исклучување Голови
 00
Исклучување
0
0
Голови
0
0

Live

34 - 2617:15
ХРВАТСКА
    БЕЛГИЈА