ТРАНСФЕРИ

Прилеп се засили на десен бек – потпиша српски двометраш

После Христијан Милошески и неколкуте продолжени договори со најискусните ракометари, тимот на Прилеп договори и десен бек. За наредната сезона ќе смета на услугите и на Србинот Жарко Барјактаревиќ кој после одличните партии сезонава, во...

Ѓорче Петров донесе нова ракометарка – потпиша Симона Василева

По Симона Стојановска, Анастасија Николовска и Ана Марија Коларовска, Ѓорче Петров го доби четвртото засилување за новата сезона. Нова ракометарка во редовите на Ѓорче Петров ќе биде Симона Василева од Спартак. Станува збор за ракометарка...

Пролет најде замена за Ангелов – потпиша Андреј Петковски

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Андреј Петковски, е нов член на Пролет откако денеска го потпиша договорот со тимот што ќе игра во Лигата на Европа. Пролет беше во преговори и со искусниот Златко Даскаловски,...

OФИЦИЈАЛНО: Вардар донесе уште два бека – потпишаа Кубанецот Моралес и Французинот Диало

Вардар во новата сезона ќе биде посилен за уште двајца нови интренационалци кои доаѓаат од првенството на Франција. Екипата ќе има нови играчи на позициите на лев и десен бек, Диало Бакари и Јоел...

Спартак го продолжи договорот со Гроздановска, пристигна и првото засилување

Раководството на Спартак успеа да го продолжи договорот со една од најдобрите ракометарки во екипата, Ангела Гроздановска. Средниот бек во Спартак пристигна претходната сезона од Вардар и забележа одлични настапи во екипата предводена од тренерот...

Радовиш го реши тренерското прашање – доаѓа Васил Василев

Тимот на Радовиш во новата сезона ќе влезе со нов предводник од клупата. На местото на Андон Бошковски, раководството на радовишани го ангажираше Васил Василев. Василев беше на клупата на прволигашот Борец, а го водеше...

Грузиецот што своевремено го бараше Вардар има нов клуб

Шампионот на Швајцарија, Винтертур доби големо засилување за новата сезона. Станува збор за младиот репрезентативец на Грузија, Гиорги Цковребадзе. Десниот бек од Грузија од 2018 година го носи дресот на француската екипа, Монпелје, не добиваше...

Почна чистката во Веспрем

Поранешниот репрезентативец на Данска, Николај Маркусен и официјално беше промовиран во данскиот Твис Холстебро. Данецот имаше активен договор со Веспрем до следното лето, 2022 година, но чистката во унгарскиот вицепрвак по слабите резултати почна токму...

Радовиш го задржа искусниот голман – Славјан Паунов го продолжи договорот

Еден од најдобрите поединци во составот на Радовиш, голманот Славјан Паунов, му останува верен на клубот. Паунов се обврза на нова едногодишна верност кон клубот и ќе го брани голот на Радовиш осма сезона. Претходно Радовиш...

Пивотот не мрда од Автокоманда – Милан Лазаревски го продолжи договорот со Металург

Тимот на Металург продолжува со формирањето на играчкиот ростер за следната натпреварувачка сезона. Кружниот напаѓач Милан Лазаревски останува верен на тимот од Автокоманда и ја продолжи соработката за уште една сезона. Претходно, тимот предводен од Иван...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ