понеделник, јануари 17, 2022

ТРАНСФЕРИ

Дарко Георгиевски се врати во Франција

Некогашниот младински репрезентативец на Македонија, Дарко Георгиевски, во новата сезона се враќа на интернационална сцена. Откако во текот на минатата година, беше дел од составот на Охрид и имаше комбинации да продолжи во некој од...

Илкова не мрда од Турција

Некогашната ракометарка на Млаз Богданци, Еуростандард Ѓорче Петров и Кометал Ѓорче Петров - Ленче Илкова, и во новата сезона ќе игра во турскиот шампионат. По распадот на поранешниот европски првак, Илкова замина за Турција и...

Во Вардар издржа едвај пет месеци, сега ќе игра за Кристијанштад!

Словенечкиот репрезентативец Грегор Оцвирк, кој на почетокот на минатата сезона дојде во европскиот шампион Вардар, во новата сезона ќе ги брани боите на шведскиот тим Кристијанштад. Во „црвено-црниот“ тим не ја доби посакуваната минутажа, потоа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ