ТРАНСФЕРИ

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Грција станува ветена земја за Шпанците, Таминен ќе биде „петел“ до 2024...

21-годишниот чувар на мрежата на Татабања, Хавиер Демењи потпиша договор на една година со тимот на Ференцварош. Рускиот „Брз Центар“ најави дека левиот бек Виталиј Комогоров, кој минатата сезона ја мина во унгарската...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Порано беше дел од ПСЖ – сега ќе игра во Трета лига,...

28-годишниот Жефри Мтима, кој своевремено четири сезони беше дел од ПСЖ, од следната сезона ќе игра за третолигашот Сен Сир. Левото крило претходно беше дел од Данкерк и од Вернон. Десниот бек на...

Стана европска шампионка со Подравка, сега нејзината ќерка ќе игра за хрватскиот тим

Прославената репрезентативка на Романија, Маријана Тирка која со екипата на Подравка во 1996 година ја освои Лигата на шампионите во Копривница остави голема трага. Врските помеѓу неа и клубот сè уште не се прекинати. Најновото...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Екс голман на Металург се сели во Израел, Прибак останува во Војводина

Чилеанскиот репрезентативен пивот Естебан Салинас си замина од Бидасоа Ирун и потпиша договор на една сезона со друг тим од Асобал лигата, Грањолерс. Французинот Седрик Сорендо, потпиша едногодишен договор со каталонскиот гигант Барселона...

Екс вардарецот не мрда од Запорожје: Стеван Вујовиќ уште една година во Мотор!

Поранешниот член на Вардар и Металург, Стеван Вујовиќ, ќе продолжи да настапува за украинскиот шампион Мотор Запорожје. По Максим Бабичев и Борис Пуховски, кои ја продолжија соработката на уште една сезона, на истиот чекор се...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Иконата на Келце има нов клуб, Порто донесе засилување од Бундес лигата

Иако најавуваше крај на кариерата, десното крило на бразилската репрезентација Александра До Насименто, потпиша договор со француската екипа Бур Де Пеж, каде што игра уште една ветеранка, Марта Манге. Долгогодишниот дефанзивец на унгарскиот...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Динамо Букурешт не запира со засилувања, Бабичев останува во Мотор

Откако беше продолжен договорот со белорускиот репрезентативец Борис Пуховски, тимот на Мотор Запорожје ја продолжи соработката на уште едена година и со уште еден Белорусин - пикерот Максим Бабичев. Францускиот Мец се засили...

Покрај Лекиќ, Пино и Раичевиќ, тешко се добива минутажа – ќе си ја побара...

Откако реши да игра за репрезентацијата на Црна Гора, некогашната хрватска репрезентативка Матеа Плетикосиќ си замина од тимот на Будуќност. 22-годишната ракометарка, заминува од црногорскиот шампион по пет сезони, а нејзин нов клуб би требало...

Конечно официјална потврда од Романија: Толедо е нов играч на Баја Маре!

Бразилскиот репрезентативец од Вардар, Жозе Толедо, во следните три години ќе го носи дресот на романската екипа Баја Маре. Толедо иако имаше договор на уште една сезона со европскиот првак, доби раскин и ќе биде...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Турска легенда заминува од Бешикташ, руски ветеран со егзотичен трансфер на 38...

Германскиот Турингер го ангажираше левиот бек на турскиот тим Кастамону, Асли Искит, за која ова ќе биде прв интернационален предизвик. 33-годишното десно крило на Кишварда, Адриен Орбан, потпиша за тимот на Шомбатељ. Орбан...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ