Скандинавија

Антиќ и Скара близу до врвот во Шведска, пораз за Мишевска и Боден

Тимот на Скара, чиј гол го брани македонската репрезентативка Наташа Антиќ, славеше на натпреварот од 10 коло во шведскиот шампионат. Скара победи на домашен терен против Онередс со 28-24, и сега има 12 бодови, шест...

Шампионот на Данска од 2012 година пред банкрот и исклучување од домашното првенство

Според медиумите во Данска екипата на Рандерс е многу близу да биде исклучена од националниот шампионат. Женскиот клуб е во многу тешка ситуација и само чудо може да го спаси од банкрот, а раководството...

Фантастична партија на Серафимова, Ринкобинг немаше милост за Вендсисел

Тимот на Ринкобинг, каде што настапува македонската репрезентативка Матеја Серафимова, оствари убедлива победа, 30-18, во натпревар од 10. коло во Првата дивизија во Данска. Нашата голманка беше најзаслужна за триумфот и ја доби наградата за...

НЕВЕРОЈАТНА СЦЕНА: Пијан возач со автомобил влета на терен за време на ракометен дуел...

Изминатиот викенд во Шведска, еден натпревар од кадетска конкуренција беше прекинат поради „непоканет гостин“ во салата. Играа екипите на Боден и Скара, а во еден момент актерите почнаа да бегаат од теренот, откако не сфатија...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ