понеделник, јануари 20, 2020

Македонија

Куманово со голем пресврт загуби од босанскиот Груде

Македонскиот вицешампион Куманово овој викенд ги продолжи настапите во регионалната ВРХЛ лига на третиот турнир што се одржува во српскиот Зајечар. Куманово загуби на првиот натпревар од босанскиот тим Груде со голем пресврт во вториот...

Претходниот и сегашниот тим на Алушовски ќе се соочат во пријателски натпревар

Тимовите на Вардар и Еурофарм Пелистер ќе одиграат пријателски натпревар во текот на подготовките за пролетниот дел од полусезоната. За битолчани и за новиот тренер Жељко Бабиќ, тоа ќе биде трет во низа, по оние...

Металург со гол во последните секунди загуби од Шербур

Ракометарите на Металург учествуваат на меѓународен пријателски турнир, заедно со Спортинг Лисабон, Саран и на Шербур. Во втората полуфинална средба, Металург загуби против екипата на Шербур со 21-22 (12-12). Металург е десеткуван на овие подготовки,...

Пролет доби големо засилување, Диви ќе биде на голот година и пол

Екипата на Пролет 62 која после 14. кола се наоѓа на 4. место во Супер машката лига доби големо засилување за голот за продолжението од сезоната, а таму ќе се најде искусниот Петар Ангелов. Поранешниот...

Охриѓани тргнаа со подготовки, закажани пријателски средби со Ловќен, Будва, Пеќ…

Второпласираниот тим во македонската Суперлига - Охрид, ги започна подготовките за пролетната полусезона. Тие за избраниците на Раде Стојановиќ ќе се одвиваат во три фази. Првиот дел ќе го одработат во Охрид, вториот ќе се...

Начевски и Николов ќе им делат правда на Словенија и Исланд

Европската ракометна федерација ги делегираше арбитрите за денешните три натпревари од главната рунда во групата 2 на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка. Најдобрите македонски судии ќе делат правда на дербито во „Малме Арена“...

Јиха за некогашниот соиграч: Ракометот ќе загуби многу кога Лазаров ќе реши да се...

На Европското првенство во Австрија, Норвешка и Данска, денеска стартуваат дуелите од главната рунда во првата група. Чешка игра против Шпанија во првиот меч, а него од трибините го следи и легендата на чешкиот...

Јиха: Не се грижам дали моите играчи од Кил ќе бидат уморни пред средбата...

На Европското првенство во Австрија, Норвешка и Данска, денеска стартуваат дуелите од главната рунда во првата група. Чешка игра против Шпанија во првиот меч, а него од трибините го следи и легендата на чешкиот...

Вардар Неготино донесе две засилувања, преговара и со Петар Ангелов!

Прволигашот Вардар Неготино на стартот на сезонава немаше преголеми амбиции, но како одминуваше времето, победите се редеа, амбициите се зголемија, па сега неготинци сакаат да играат важна улога во плеј-офот. Тие веќе се на подготовки...

Најдоа замена за ладната Битола: „Фармацевтите“ на подготовки во Скопје

Македонскиот вицепрвак Еурофарм Пелистер ги започна подготовките за пролетниот дел од сезоната. По првиот состанок и тренинг кој беше одржан во Битола, „фармацевтите“ се преселија во Скопје. Поради ниските температури во Битола и поради тоа...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ