Бундес лига

Клубовите не сакаат шампион на зелена маса, Бундес лигата ќе се доигра

Екипите кои се натпреваруваат во Бундес лигата планираат да ја доиграат сезоната ина терен да го решат прашањето за новиот освојувач на титулата. После телеконференцијата која беше одржана меѓу претставници од Бундес лигата дојдено е...

Лазаров и Јоновски добија бундеслигашко засилување

Екипата на Ратинген од која се дел и Филип Лазаров и Ацо Јоновски од летото 2020 добива бундеслигашко засилување. Се работи за хрватскиот интернационалец Роберт Маркотиќ кој во Ратинген ќе пристигне од Штутгарт каде...

Прв позитивен случај во Бундес лигата: Менса Ларсен има коронавирус!

По петте случаи на заразени ракометари на шпанскиот второлигаш Малага, како и ракометарот на францускиот Лимож, стигна првата информација за инфициран ракометар од Бундес лигата. Станува збор за данскиот репрезентативец Мадс Менса Ларсен, кој е...

И Бундес лигата завршува – нема натпревари до септември?!

Ситуацијата со коронавирусот ескалира на Стариот континент, а едно од најголемите жаришта покрај Италија е Германија. Раководството на Бундес лигата веќе ги суспендираше сите ракометни активности најмалку до 22 април, а го одложи и завршниот...

„Ни треба помош од политичарите, не можеме да седиме во ќош како истепани кучиња“

Бундес лигата претрпува големи загуби како резултат на сусепндирањето на сите натпревари во Германија. Шефот на организацијата, Френк Бауман за германските медиуми рече дека состојбата со пандемијата на коронавирус се заканува на опстанувањето на...

Корона и во Кил: Поради едно лице дури 60 навивачи завршија во карантин

Гледачи кои беа на трибините на натпреварот меѓу Кил и Рајн Некар, кој беше одигран минатиот викенд завршија во карантин поради тоа што сите биле во контакт со лице кое е заболено од Корона...

Играч на Флензбург во карантин, 14 дена нема мрдање од дома

Ветаранот во редовите на Флензбург, Холгер Гландорф ќе мора во следните 14 дена да биде во карантин и нема да може да излага од дома бидејќи неговиот син бил во контакт со лице кое...

Корона вирусот го запре ракометот и во Германија – Бундес лигата паузира до 22...

После неколку земји каде што беше ставен СТОП за ракометот се огласија и од најсилната лига во светот. Бундес лигата од денеска е на пауза и нема да се играат натпревари повеќе од еден...
video

Милосављев ќе игра на Ол Стар натпреварот во Германија (ФОТО)

Уште во првата сезона како настапува во Бундес лигата, порнешниот голман на Вардар Дејан Милосављев се најде во ол-стар тимот на и ќе настапи на ревијалниот натпревар против селекцијата на Германија. Овој дуел ќе се...

Кузмановски од „втора“ во Хановер: Едвај чекам да заиграм за новиот клуб!

Макеоднскиот репрезентативен бек Филип Кузмановски ќе има нов бундеслигашки предизвик. По една одиграна сезона во Магдебург, битолчанецот се сели во Хановер, уште еден амбициозен клуб од најсилната лига на светот. Раководството на Хановер изјави дека...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ