ИНТЕРНАЦИОНАЛЦИ

Порази за Талески и Пешевски во Бундес лигата

Филип Талески и Жарко Пешевски го заокружија неуспешниот ден за македонските репрезентативци во Бундес лигата и пролетниот дел од сезоната го започнаа со порази откако и претходно Филип Кузмановски загуби со својата екипа. Филип Талески...

Кузмановски доби минутажа, Магдебург загуби од Фленсбург

Дерби пресметката од 21. коло на третата и четвртата екипа на табелата во Бундес лигата заврши со победа на домашниот тим. Фленсбург пред своите гледачи славеше над Магдебург на Филип Кузмановски со 29:23. Средниот бек...

Лудвигсхафен со победа тргна во битката за опстанок во Бундес лигата

Нордхорн и Лудвигсхафен во 21. коло од Бундес лигата го одиграа дербито на дното во кое поуспешна излезе екипата на Мартин Томовски која славеше со 21:19. Репрезентативниот голман на Македонија немаше минутажа да овој...

Миркуловски со триумф ја отвори 2020 во Бундес лигата

Заврши зимската пауза во Бундес лигата, а прв од македонските претставници на терен беше Филип Миркуловски со Вецлар. Во 21. коло од најдобрата лига во Германија и прв натпревар годинава Вецлар оствари победа над...

Манасков и Веспрем тргнаа со висока победа во 2020 година

Првиот официјален натпревар за 2020 година за тимот на Веспрем заврши со висока победа од 39:26 на гостувањето кај Вац со што беше одлично отворен пролетниот дел од сезоната. Ракометарите на Веспрем доминираа во текот...

Сара Ристовска втор стрелец во победата на ЦСКА Москва

Екипата на ЦСКА Москва имаше лесна задача во Женската лига на Русија. На домашен терен составот во кој игра Сара Ристовска оствари убедлива победа од 34:23 над Ставропол. Дополнително олеснување за тимот на ЦСКА Москва...

Георгиевски за 24 Ракомет: Сè уште не знам каде ќе играм следната сезона

Еден од поискусните ракометари во репрезентацијата на Македонија, Гоце Георгиевски одигра солидно првенство во Виена, а покрај коментарите за игрите на првенството тој за 24 Ракомет зборуваше и за иднината на клупски план. Иако не...

Ден за заборав за Пешевски и Талески во Бундес лигата

Двајцата македонски репрезентативци, Жарко Пешевски и Филип Талески, немаа многу причини за радост по денешните натпревари во Бундес лигата. Пешевски и Штутгарт загубија убедливо на гостувањето кај силниот Хановер со 32-19, а македонскиот пивотмен не...

Одличен ден за Миркуловски и Вецлар, го срушија Кил и тоа како гости

Лидерот во Бундес лигата, Кил денеска претрпе тежок пораз на домашен терен од составот на Вецлар за кој настапува Филип Миркуловски. Гостите имаа одличен ден и славеа убедливо со 27:20 така што му го...

Кузмановски и Магдебург во последната секунда до победа против Мелсунген

Тимот на Магдебург, каде што настапува македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, забележа тешка победа во Бундес лигата. Во драматичен натпревар од 18. коло, Магдебург на домашен терен се сретна со Мелсунген и славеше со 26-25 со...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ