Супер лига

Металург си договори тренер, се чека амин од Управниот одбор

Екипата на Металург во продолжение од оваа сезона ќе биде предводена од тренер кој е добро познат и кој зад себе има доста добра биографија. Поранешниот тренер на Вардар и селектор на женската репрезентација...

Пролет не виде мака против Радовиш

Ракометарите на Пролет во 6. коло од Суперлигата во својата сала Македонско сонце остварија убедлива победа против Радовиш со 36:27. Пролет имаше одлично издание и продолжува во првенството без пораз. Со овој триумф се искачија...

Супер машка лига: Ден за возбудувања во Скопје

Со оглед на тоа што две средби ќе бидат одиграни в среда поради тоа што Бутел Скопје и Пелистер играат во Купот на ЕХФ, за денеска остануваат само два меча од 6. коло во...

Металург во проблеми, остана без Дупјачанец пред средбите од Купот на ЕХФ

Првиот избор за голот на Металург, Даниел Дупјачанец доживеа повреда во незгоден момент откако денеска на дуелот против Струга во 41. Минута се пожали на болки во бутниот мускул после една интервенција. Практично тој самиот...

Струга водеше на полувреме против Металург, но потоа сè дојде на свое место

Ракометарите на Металург дојдоа до победа од 32:25 и се изборија за нови бодови на домашен терен во натпревар во кој имаа две лица. Во првиот дел гостите успеаја да искористат шанса за да стигнат...

Листа на стрелци: Илиев даде 19 гола и го врати првото место

Ракометарот на Радовиш кој во последните две сезони доминира кај стрелците во Супер машката лига, Ивица Илиев со 19-те гола постигнати на дуелот против Металург 2 успеа да го врати првото место на Листата...

Пелистер 20 минути имаше еден гол, но освои бод против Пролет

Ракометарите на Пелистер и Пролет одиграа интересен натпревар во кој се надигруваа 60 минути и на крајот ги поделија бодовите после нерешените 23:23. И двете екипи одработеа добро на периоди, а и двата тима...

Супер машка лига: Пролет по бодови во Битола за држење на чекорот со Металург

Ракометарите на Пелистер и на Пролет денеска ќе ја одработат задачата од 5. коло во Супер машката лига и ќе го комплетираат ова коло со што ќе може викендов да се одиграат нови натпревари. Според...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Металург реши се за едно полувреме, со лесни три против Работнички

Одложениот натпревар од 5. коло меѓу Работнички и Металург од саботата беше одигран денеска, а гостите сосема очекувано се изборија за три бода. Од почетокот на средбата беше јасно кој ќе го добие овој...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ