Репрезентација

Димитар Митревски, нов спортски директор на машката репрезентација

Интернационалниот судија од Битола, Димитар Митревски е новиот спортски директор на машките репрезентации. Тој ќе го наследи Милчо Чакарески кој не е повеќе на оваа функција. „Спортскиот директор на машките репрезентации ќе биде судијата Димитар...

Познат планот и програмата на сениорите: Старт на 21 декември, комплетни дури на 2...

Машката сениорска репрезентација ја очекува настапот на Европското првенство од 10 до 26 јануари што ќе се одржува во Австрија, Шведска и Норвешка. Нашата селекција ќе игра во Виена, а ривали ни се домаќинот, Чешка...

Брестовац: Стратегиски се движиме во добар правец, видовме кој колку може

На состанокот на Управниот Одбор на РФМ, свој извештај за досега сработеното и за она што допрва ја очекува македонската сениорска репрезентација даде селекторот Данило Брестовац. "Двата натпревари кои ги добивме со Турција на гостински...

Симовски за 24 Ракомет: Професионализмот е збогатен, на девојките е да покажат колку можат

Женската сениорска репрезентација на Македонија стартуваше со подготовките за турнирот во Анталија во рамки на ЕХФ неделата, а во овие денови ќе се направи обид да се крене формата на националниот тим и да...

Симовски повика 23 ракометарки за пријателските натпревари во Турција

Селекторот на сениорската женска репрезентација Симе Симовски го објави списокот на ракометарки на кои ќе смета за пријателските натпревари во рамките на ЕХФ неделата. Симовски ќе смета на 22 ракометарки, меѓу се 12 интернационалки, како...

Кадетите ги дознаа ривалите, на домашен терен ќе бркаат ЕХФ ЕУРО! (ФОТО)

Машката кадетска репрезентација ги доби противниците на ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во Скопје наредната година. Кадетите ќе бидат дел од групата А заедно со уште три селекции - Полска, Естонија и Грција. Најголем...

Младинците добија ривали за ЕХФ шампионатот – ќе се борат против Бугарија, Косово…(ФОТО)

Машката младинска репрезентација на Македонија ги доби противниците на ЕХФ шампионатот што ќе се игра во летонската престолнина Рига. Младинците ќе играат во групата Б против Белорусија, Луксембург, Бугарија и Косово. Навидум лесна ждрепка, но...

Младинците ќе играат на ЕХФ шампионатот во Летонија, се најдоа во втор шешир пред...

Младинската машка репрезентација на Македонија ги дозна можните ривали за настап на ЕХФ шампионатот што следното лето ќе се одржи во летонската метропола Рига. Младинците се наоѓаат во вториот шешир заедно со Турција, па нема...

Кадетите ги дознаа можните ривали на ЕХФ шампионатот, од втор шешир ја чекаат ждрепката

Кадетската машка репрезентација на Македонија е дел од вториот шешир пред ждрепката за ЕХФ шампионатот што ќе се одржи во нашата држава од 13 до 20 август следната година. Осум репрезентации ќе бидат дел од...

Ако обезбеди квалификации: Македонија ќе брка Олимписки игри во Франција или Германија!

Машката сениорска репрезентација пропушти една шанса за пласман во квалификациите за Олимписките игри преку Мундијалот во Германија и Данска, но ќе има уште една таква на ЕП. За да се обезбеди пласман, Македонија најмалку...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ