понеделник, јануари 20, 2020

Забавник

Пристигнаа „засилувањата“ за Чешка (ФОТО)

Машката македонска репрезентација денеска ја очекува втората средба од групната фаза на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска, а ривал ќе биде селекцијата на Чешка. Нашите репрезентативци се подготвени за предизвикот, а поддршка добија...

Кој е најдобриот новинар меѓу ракометарите? (ФОТО)

Машката ракометна репрезентација го одигра првиот натпревар на Европското првенство во Австрија, Норвешка и Шведска. Избраниците на Данило Брестовац славеа над Украина со 26-25, а во ростерот за овој натпревар не беа деснитот бек Мартин...

Поддршката нема да изостане: Пристинаа ракометарите – дојдоа и семејствата! (ФОТО)

Денеска е вториот ден на Европското првенство во Австрија, Шведска и Норвешка, а прв ден во кој ќе се играат натпревари од групата Б во Виена, во која се наоѓа и македонската репрезентација. Атмосферата кај...

СЕ СЕЌАВАТЕ ЛИ НА НЕГО: Каде е и што прави некогашниот член на Металург...

Српскиот плејмејкер Тихомир Додер, кој помина седум години во Македонија, од почетокот на оваа сезона ги брани боите на тимот од Асобал, Морацо Кањас. Додер има 40 години, и натаму е активен како ракометар...

Ќе има свадба кај „фармацевтите“: Петровски не е веќе ерген – актерката Илиевска му...

Десниот бек на Еурофарм Пелистер, Михаил Петровски од пред неколку дена му кажа збогум на ергенскиот живот. Петровски, кој меѓу соиграчите е познат како Пинки, ја побара за сопруга својата девојка - популарната актерка Ирена...

По Карачиќ и Дисингер – и Сикошек Пелко си „ќари“ Македонка (ФОТО)

По Игор Карачиќ и Кристијан Дисингер кои се на добар пат да станат македонски зетовии баџанаци, бидејќи се во врска со сестрите близначки Душица и Марија Андоновски, уште еден ракометар на Вардар си „ќари“...

Нова година ќе „слават“ во сала: Шишкарев, Дибиров, Атман…ќе тренираат и на 31 декември...

Репрезентацијата на Русија последните подготовки пред стартот на Европското првенство ги поминува во Скопје. Тренинзите се одвиваат во СЦ „Јане Сандански“, а со оглед на тоа што селекторот Едуард Кокшаров пристигна во Македонија дури вчера,...

Снегот во Австрија, го замени со пустинско сонце: Костески ужива во Дубаи (ФОТО)

Македонскиот интернационалец Никола Костески не се најде на списокот на селекторот Данило Брестовац пред стартот на Европското првенство, па ова време кога другите се на подготовки со националниот тим, тој го користи за одмор. Членот...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ