ВЕСТИ

Мешков Брест го има составот за дуелот со Вардар, во Скопје доаѓа со 16...

Шампионот на Белорусија, Мешков Брест веќе го има составот со кој ќе му се спротистави на Вардар во 6. коло од Лигата на шампионите. На пат кон Скопје во тимот на Мешков Брест се...

Ваучерите поминаа во Собрание, прволигашите ќе ги добијат следната недела

После денешната расправа на седница во Собранието, конечно работите тргнаа од мртва точка, па најверојатно следната седмица прволигашите би требало да ги добијат ваучерите за да може да се вратат на терените и да...

Штербик: Не се пензионирам, ако се прашувам јас никогаш нема да го направам тоа

Поранешниот голман на Вардар, кој ги брани боите на Веспрем, Арпад Штербик ги демантираше објавите дека ќе се пензионира на крајот на оваа сезона и стави до знаење дека е уште рано да размислува...

Стоилов: Младите ќе добијат шанса против Војводина, очекувам и да донесат нов триумф

Ракометарите на Вардар ќе имат две средби во два дена в недела и в понеделник, а ова ќе биде сигурно шанса и за помладите да добијат минутажа особено в понеделник против Војводина. Капитенот Стоилов е...

„Ќе ни биде потешко отколку во Битола“

Ракометарите на Еурофарм Работник ги очекува нов натпревар од Лигата на шампионите и гостување кај словачкиот првак Татран Прешов. Татран ја забележа првата победа во ЛШ во Битола, а тренерот Славко Голужа тоа го прослави...

Кокшаров: Војводина бележи голем напредок, но ние одиме на три бода

Покрај натпреварот в недела од Лигата на шампионите, Вардар ќе одигра уште еден натпревар и тоа во нешто повеќе од 24 часа. Средбата против Војводина од СЕХА-лигата се игра в понеделник, па ова ќе...

Самсоненко ја има последната за новиот тренер

Актуелниот тренер на Вардар, Едуард Кокшаров, кој во исто време е и спортски директор на прес-конференцијата пред мечот против Мешков Брест имаше можност и да одговара на прашања. Со оглед на тоа што најавите...

Стоилов: Имаме проблеми со повреди, но наше е да се бориме

Капитенот на Вардар, Стојанче Стоилов после подолго време одново се појави на прес-конференција, а ова e веројатно најава и за негов настап на овој меч. Се очекува да добие минутажа и да се најде на...

Кокшаров: Потребно е време за промени во играта, но само победа ни е во...

После паузата поради ЕХФ неделата, викендов екипите од Лигата на шампионите се враќаат на терените, а Вардар ќе ги одмери силите со екипата на Мешков Брест. Ова е дуел на кој вардарци немаа избор освен...

ВИКЕНДОВ НА ТЕРЕНИТЕ: Вардар – Мешков е главниот меч овој викенд

Ракометарите на Вардар в недела го пречекуваат составот на Мешков Брест во 6. коло од Лигата на шампионите од Групата Б каде што се очекува од „црвено-црните“ да се вратат на победите после два...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ