ВЕСТИ

Во Луксембург мислат на екологијата: Нема веќе пластични шишиња на натпреварите

Ракометната федерација на Луксембург, се приклучи во борбата за почиста животна средина. Од таа причина ќе им забрани на екипите да користат пластични шишиња за еднократна употреба. Во Луксембург се одлучија да се откажат од...

Во Луксембург мислат на екологијата: Нема веќе пластични шишиња на натпреварите

Ракометната федерација на Луксембург, се приклучи во борбата за почиста животна средина. Од таа причина ќе им забрани на екипите да користат пластични шишиња за еднократна употреба. Во Луксембург се одлучија да се откажат од...

Втор пораз во СЕХА: Еурофарм со празни раце се враќа од Белорусија

По трите победи на стартот од регионалната СЕХА лига против Металопластика, Спартак и Веспрем, ракометарите на Еурофарм Работник влегоа во негативна серија, па по поразот од Загреб, загубија и на гостувањето кај белорускиот првак...

Вардар нема да биде сам во Унгарија: Навивачите веќе се организираат за пат до...

По дуелот против Кил во Скопје, во рамките на 4. коло од Лигата на шампионите, ракометарите на Вардар ќе патуваат на теренот на еден од најголемите ривали, Вепсрем. Унгарскиот тим ќе биде одмазднички настроен и...

Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот меѓу Мешков Брест и Еурофарм Работник (ЛИНК)

Ракометарите на Еурофарм Работник денеска ќе гостуваат кај тимот на Мешков Брест и ќе имаат нова пресметка во СЕХА лигата. Ова им е второ гостување сезонава, а во саботата загубија со гол разлика и...

Се огласија од Еурофарм: Ќе останеме истрајни во желбата за успешна реализација на платформата!

Откако денеска се огласи Општина Битола со соопштение дека има уште една пречка за конечна реализација на „Платформата за ракометна Битола“, и од главниот спонзор на Еурофарм Работник - компанијата Еурофарм, се огласија со...

Шишкарев: ЦСКА Москва ќе биде европски шампион во следните три години

Претседателот на ракометната федерација на Русија, Сергеј Шишкарев во интервју за stregspiller.com говореше за создавањето на проектот ЦСКА Москва и за амбициите на екипата во наредниот период. За рускиот тим настапува и македонската репрезентативка Сара...

Шишкарев: ЦСКА Москва ќе биде европски шампион во следните три години

Претседателот на ракометната федерација на Русија, Сергеј Шишкарев во интервју за stregspiller.com говореше за создавањето на проектот ЦСКА Москва и за амбициите на екипата во наредниот период. За рускиот тим настапува и македонската репрезентативка...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

Ракометари на Eурофарм Работник, Бутел Скопје и Охрид повикани за настап за Црна Гора

Во ЕХФ неделата која ќе се одржи од 21 до 27 октомври за репрезентацијата на Црна Гора ќе играат ракометари кои настапуваат во Супер машката лига на Македонија, а се дел од тимовите на...

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ