ВЕСТИ

Вардар има феномелна серија против Татран, денеска може да ја продoлжи

Ракометарките на Вардар вечерва од 20:45 часот ќе ги одмери силите со екипата на Татран Прешов во СЕХА-лигата, а ова ќе биде добра можност за да биде продолжена серијата која трае уште од 19...

Вардар има феномелна серија против Татран, денеска може да ја продoлжи

Ракометарките на Вардар вечерва од 20:45 часот ќе ги одмери силите со екипата на Татран Прешов во СЕХА-лигата, а ова ќе биде добра можност за да биде продолжена серијата која трае уште од 19...

ИДЕАЛЕН ТИМ НА 4. КОЛО ОД СУПЕР МАШКАТА ЛИГА (АНКЕТА)

Натпреварите од 4. коло од Супер машката лига донесоа интересни резултати. Металург кој важи за прв фаворит за освојување на првото место во регуларниот дел од сезоната имаше тежок дуел против Бутел Скопје и...

Јуниор КВ остана со празни раце по гостувањето во Неготино

Откако во првото коло загуби на домашен терен од Куманово, Вардар Неготино не ја повтори истата грешка и во 3. коло од групата 1 во Првата лига го совлада тимот на Јуниор КВ со...

Јуниор КВ остана со празни раце по гостувањето во Неготино

Откако во првото коло загуби на домашен терен од Куманово, Вардар Неготино не ја повтори истата грешка и во 3. коло од групата 1 во Првата лига го совлада тимот на Јуниор КВ со...

Во Вардар издржа едвај пет месеци, сега ќе игра за Кристијанштад!

Словенечкиот репрезентативец Грегор Оцвирк, кој на почетокот на минатата сезона дојде во европскиот шампион Вардар, во новата сезона ќе ги брани боите на шведскиот тим Кристијанштад. Во „црвено-црниот“ тим не ја доби посакуваната минутажа, потоа...

Голужа: Немаме илузии дека може да го победиме Вардар

Тимот на Татран Прешов не игра на посакуваното ниво оваа сезона и има три порази во Лигата на шампионите, но во регионалната СЕХА има две победи и еден пораз. Тренерот Славко Голужа има проблеми...

Прволигашкиот двобој на дебитантите со победа на тимот од Скопје

Две од екипите кои се дебитанти во Првата машка лига имаа своја пресметка во 2. коло од Првата машка лига (Група 2), а таму гостите успеаја да се изборат за бодовите. Тимот на КЛ...

Прволигашкиот двобој на дебитантите со победа на тимот од Скопје

Две од екипите кои се дебитанти во Првата машка лига имаа своја пресметка во 2. коло од Првата машка лига (Група 2), а таму гостите успеаја да се изборат за бодовите. Тимот на КЛ...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

ИНТЕРВЈУ

СИТЕ