ВЕСТИ

Аеродром ја продолжи соработката со Маркудов, Куртановиќ и Лефковски

Тимовите на Аеродром и Вардар Неготино, во новата сезона од Првата лига ќе бидат главните фаворити за врвот и место во Суперлигата или во баражот. Аеродромци веќе почнаа со склопување на играчкиот мозаик за новата...

Георгиевски: Чест и предизвик е да се игра за европскиот шампион Вардар!

Европскиот шампион Вардар денеска донесе уште еден македонски репрезентативец во својот ростер за новата сезона. Десното крило Гоце Георгиевски се враќа во татковината по настапите за францускиот Тулуз и романскиот ЧСМ Букурешт, откако потпиша договор...

ОФИЦИЈАЛНО: Гоце Георгиевски е нов ракометар на Вардар!

Македонскиот репрезентативец Гоце Георгиевски од денеска е нов ракометар на европскиот шампион Вардар. Десното крило кое последните три години играше за романскиот ЧСМ Букурешт, се враќа во татковината. По настапите за матичниот Металург, ова ќе биде...

Митревски: Кога добив понуда од Порто, не размислував многу пред да ја прифатам!

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски во следните две сезони ќе биде нов чувар на мрежата на Порто. Португалскиот првак испрати понуда до битолчанецот уште на почетокот на годината, а денеска трансферот беше официјализиран. „Минатата година имав...

ОФИЦИЈАЛНО: Никола Митревски потпиша за Порто! (ФОТО)

Македонскиот репрезентативен голман Никола Митревски, во новата сезона ќе има нов интернационален предизвик. 24Ракомет прв најави пред еден месец за интересот од Порто, а денеска португалскиот првак го официјализираше трансферот на битолскиот чувар на...

Тоше Ончев уште една сезона во Корфу

Поранешниот член на Вардар, кој во моментов се наптреварува во шампионатот на Грција, Тоше Ончев ќе остане и во новата сезона дел од тимот на Фаикас Корфу. Тој го обнови договорот, па и официјално останува...

Македонија од втор шешир тргнува кон ЕП 2022, ждрепката на 16 јуни!

Првите активности на машката сениорска репрезентација на Македонија би требало да бидат во ноември, кога избраниците на Данило Брестовац ќе ги одиграат првите два квалификациски натпревари за пласман на Европското првенство во Унгарија и...

ОФИЦИЈАЛНО: Томислав Кушан е нов пивот на Еурофарм Пелистер!

Тимот на Еурофарм Пелистер ја пополни празнината на пикерската позиција по заминувањето на украинскиот репрезентативец Олександр Шевелев. Како што прв најави 24Ракомет пред еден месец, во Битола дојде Хрватот Томислав Кушан, кој три сезони...

ТРАНСФЕР МАРКЕТ: Поранешен вардарец ја заврши кариерата, Целје се засили со хрватски двометраш

Поранешниот ракометар на Вардар, левиот бек Анте Кукрика, по долги години играње во косовскиот тим Беса Фамгас, најави крај на кариерата. Двете полски репрезентативки што играа во Баја Маре заедно со Марија Штериова, средниот бек...

Будуќност станува нов Вардар, собра и една Французинка, која некогаш беше „црвено-црна“ (ФОТО)

Ракометарката која во сезоната 2013/14 го носеше дресот на Вардар, средниот бек и репрезентативка на Франција, Алисон Пино доаѓа одново на Балканот, но сега во Црна Гора. Пино потпиша договор за Будуќност, па таа е...

МАГАЗИН

СИТЕ

ПРВЕНСТВА

СИТЕ

ТРАНСФЕРИ

СИТЕ

СЕДМЕРЕЦ

СИТЕ