Финалистите во Купот на Македонија денеска ќе се соочат во „Автокоманда“ во битката за трофеите во двете конкуренции.
Први на терен денеска излагаат составите на Куманово и Вардар, а дамите ќе се борат за трофејот со почеток во 14:30 часот.
Машкото финале почнува од 17:30 часот и се очекува исто така интересна средба во која Вардар и Еурофарм Пелистер ќе имаат што да покажат на теренот.
ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ
10:00ч
ДУНАРЕА БРАИЛА – РАМНИЦУ ВЛЧЕА (Романија 1, жени)
11:00ч
БАЈА МАРЕ – МАГУРА ЧИСНАДЕИ (Романија 1, жени)
13:15ч
АЗОТИ ПУЛАВИ – ВИСЛА ПЛОЦК (Полска Супер лига)
13:30ч
БИСТРИЦА – ЧСМ БУКУРЕШТ (Романија 1, жени)
13:45ч
ЧСМ ГАЛАЦИ – МИОВЕНИ (Романија 1, жени)
14:00ч
ВИБОРГ – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, плеј-оф, жени)
14:15ч
ДЕБРЕЦЕН – КИШВАРДА (Куп на Унгарија, жени)
15:30ч
БЕНФИКА – ПОРТО (Португалија 1)
16:00ч
ЕКС АН ПРОВАНС – ШАМБЕРИ (Франција 1)
ЕСБЈЕРГ – ОДЕНЗЕ (Данска 1, плеј-оф, жени)
ГАЈА – МАДЕИРА (Португалија 1)
АСТРАХАНОЧКА – ЛАДА ТОЉАТИ (Русија Супер лига, плеј-оф, жени)
16:10ч
ЧСМ СЛАТИНА – КЛУЖ (Романија 1, жени)
16:15ч
БРЕСТ – НАНТ (Куп на Франција, жени)
16:30ч
БЕЛЕНЕНСЕС – АВАНКА (Португалија 1)
ПЛОЕШТИ – БУЗАУ (Романија 1, жени)
16:45ч
ФЕРЕНЦВАРОШ – ЃЕР (Куп на Унгарија, жени)
17:00ч
ППД ЗАГРЕБ – ПОРЕЧ (Хрватска 1, плеј-оф)
НАВА – МОРАЦО КАЊАС (Шпанија Асобал)
17:30ч
ВОЈВОДИНА – ПАРТИЗАН (Србија 1, плеј-оф)
18:00ч
НЕКСЕ – ДУБРАВА (Хрватска 1, плеј-оф)
БЈЕЛОВАР – ДУБРОВНИК (Хрватска 1, плеј-аут)
ЦЕЛЈЕ – ИЗОЛА (Словенија 1)
КРКА – МАРИБОР (Словенија 1)
РИБНИЦА – ЉУБЉАНА (Словенија 1)
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – СПАРТАК (Србија 1, плеј-аут)
НОВИ ПАЗАР – ПРОЛЕТЕР (Србија 1, плеј-аут)
ОБИЛИЌ – КИКИНДА (Србија 1, плеј-аут)
ШАМОТ – ЦРВЕНКА (Србија 1, плеј-аут)
БЕНИДОРМ – ВИЉА ДЕ АРАНДА (Шпанија Асобал)
БАЛАТОНФУРЕДИ – ЧЕГЛЕДИ (Унгарија 1)
ДАБАС – ВЕСПРЕМ (Унгарија 1)
КОМЛО – ЧУРГО (Унгарија 1)
ТАТАБАЊА – ЕГЕР (Унгарија 1)
СТАЛ МИЛЕЦ – ВИБЖЕЖЕ ГДАЊСК (Полска Супер лига)
МАЈА ИСМАИ – ПОВОА (Португалија 1)
СУР – СТ. ГАЛЕН (Швајцарија 1, плеј-оф)
18:10ч
ХОВДЕ – САВЕХОФ (Шведска 1, плеј-оф)
18:15ч
ФЕРЕНЦВАРОШ – ПИК СЕГЕД (Унгарија 1)
18:30ч
КИЛ – БАЛИНГЕН (Германија, Бундес лига)
БИДАСОА ИРУН – ПУЕНТЕ ХЕНИЛ (Шпанија Асобал)
ГВАДАЛАХАРА – АДЕМАР (Шпанија Асобал)
18:45ч
РАПИД БУКУРЕШТ – КРАЈОВА (Романија 1, жени)
19:00ч
СЕСВЕТЕ – ВАРАЖДИН (Хрватска 1, плеј-оф)
ВИНКОВЦИ – УМАГ (Хрватска 1, плеј-аут)
ДОБОВА – УР. ЛОКА (Словенија 1)
ДУБОЧИЦА – РАДНИЧКИ (Србија 1, плеј-оф)
ЛА РИОХА – ПУЕРТО САГУНТО (Шпанија Асобал)
ЛИНЦ – ГРАЦ (Австрија 1, плеј-аут)
АКВА САНТАС – ВИТОРИЈА (Португалија 1)
БОАВИСТА – САНЈОАНЕНСЕ (Португалија 1)
СПОРТИНГ – ХОРТА (Португалија 1)
19:30ч
ХУЕСКА – АНАИТАСУНА (Шпанија Асобал)
ФЕРЛАХ – КРЕМС (Австрија 1, плеј-оф)
В. ВИЕНА – АОН ФИВЕРС (Австрија 1, плеј-оф)
ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ – ШЧЕЦИН (Полска Супер лига)
20:00ч
ЗАМЕТ – ГОРИЦА (Хрватска 1, плеј-аут)
ЖЕЛЕЗНИЧАР – РУДАР КОСТОЛАЦ (Србија 1, плеј-оф)
ВАЉАДОЛИД – КУЕНКА (Шпанија Асобал)
20:15ч
ФАДИ ВИНТЕРТУР – БАЕЛ (Швајцарија 1, плеј-оф)
20:30ч
РАЈН НЕКАР – ЕРЛАНГЕН (Германија, Бундес лига)
ТРЕБЊЕ – ГРАДЕЦ (Словенија 1)
ЦИСНЕ – СИНФИН (Шпанија Асобал)
21:00ч
МОНПЕЛЈЕ – ПСЖ (Куп на Франција)