СТРУГА 2020: Гледајте го ВО ЖИВО натпреварот Металург – Прилеп (ЛИНК)

Вториот натпревар од вториот ден на струшкиот турнир ќе биде меѓу составите на Металург и Прилеп. Вчера Металург имаше тежок дуел против Еурофарм Пелистер и претрпе пораз од 22:24, но денеска влегува како фаворит против Прилеп.

На вчерашниот дуел прилепчани играа против Струга и славеа победа од 32:28 така што ова денеска се очекува да биде пресметка на која тимот од Прилеп ќе се обиде да даде силен отпор. Квалитетот, но и искуството е на страната на Металург. Сепак, тоа треба да се потврди и на теренот.

Средбата почнува од 19:15 часот, а можете да ја следите на следните линкови.

ЛИНК 1

ЛИНК 2