Секељ ги „збудале“ Грците – одбрани контра, од крило, од девет метри (ВИДЕО)

Еден од најзаслужните за водството на пелистерци против АЕК во Лига Европа е голманот Мартон Секељ кој брани фантастично. Унгарскиот голман само во првото полувреме имаше осум успешни интервенции а некои од нив беа многу атрактивни. Неколку од одбраните на Секељ погледнете во следното видео.