Радивојевиќ пристигна во Битола – ќе се приклучи на тренинзите на пелистерци (ФОТО)

Најновото засилување во Еурофарм Пелистер, Богдан Радивојевиќ, денес пристигна во Битола и се запозна со своите нови клупски другари, стручниот и медицинскиот тим и управата на клубот.

Радивојевиќ го следеше денешниот тренинг на својот нов тим, ја доби клупската опрема и утре со екипата ќе патува на „Турнирот на пријателството“ во Сакарија.

Искусниот репрезентативец на Србија игра на позиција десно крило и минутажата на теренот ќе ја дели со македонскиот репрезентативец Ненад Костески.

Тој во актуелниот шампион на Македонија ќе настапува заедно со неговите сонародници Урош Борзаш и Дарко Стевановиќ.

 

ТРАНСФЕР БОМБА: Богдан Радивојевиќ потпиша за Еурофарм Пелистер!