Ова не го може секој – магија на Душебаев од „соблекувална“ (ВИДЕО)

Некогашниот член на Вардар, а сегашен на полскиот Келце, уште еднаш ги покажа своите вонсериски квалитети. Шпанскиот десен бек објави видео компилација на социјалните мрежи на удари од зад голот и покажа дека може да погоди дури и ако шутира неколку метри позади него...Погледнете...