Одби да биде заменета и му покажа среден прст на тренерот (ВИДЕО)

Svédországból hozunk egy kis érdekességet Bevallom láttam már pár(száz) női kézimeccset, de ilyet még nem….🖕🤭

Posted by Dániasport.hu on Saturday, 27 March 2021

На ракометните терени има многу различни интересни и невообичаени случки, но една која доаѓа од Скандинавијата е многу изненадувачка. На натпревар од лигата за жени во Шведска голманката на Кристијанштад одби да биде заменета при еден седмерец. Освен што не сакаше да го отстапи местото на колешката дури и многу непристојно гестикулираше кон својот тренер покажувајќи му среден прст. Како изгледаше тоа може да погледнете во видеото...