ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ: Пелистер и Пролет на дерби дуел во Битола

Екипите на Пелистер и на Пролет не можеа навреме да го одиграат дуелот од 5. коло поради настапот на битолчани во Купот на ЕХФ. Тие денеска ќе имаат интересен двобој во кој и двата тима ќе се обидат да бидат на ниво и да дојдат до бодови.

Ќе биде максимално возбудливо и дефинитивно е за очекување денеска да има интересен ракомет во Битола.

Покрај ова денеска ќе има средби и од вонредното коло во Женската лига, а воедно ќе биде одигран и првиот натпревар од 4. коло во Лигата на шампионите.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

15:00ч

АЛИСА УФА – СТАВРОПОЛ (Русија Супер лига, жени)

16:00ч

МЕТАЛУРГ – ДЕСПИНА (Македонија, Женска лига)

ДИНАМО АСТРАХАН – ЧЕХОВСКИ МЕДВЕДИ (Русија Супер лига)

ПЕРМ – АКБУЗАТ (Русија Супер лига)

16:15ч

АЛУШОВСКИ – СПАРТАК (Македонија, Женска лига)

17:00ч

МАГУРА ЦИСНАДЕИ – КЛУЖ (Романија 1, жени)

17:15ч

ЧСМ БУКУРЕШТ – ДОБРОГЕА СУД (Романија1)

17:45ч

НАРБО – ДРАМЕН (Норвешка 1)

18:00ч

НОВЕ ВЕСЕЛИ – ЛОВОСИЦЕ (Чешка Екстра лига)

ДАБАС – ЧУРГО (Унгарија 1)

БЕКЕШЧАБА – ЃЕР (Унгарија 1, жени)

ЕРДИ – ДЕБРЕЦЕН (Унгарија 1, жени)

ВАЦИ – ШОМБАТЕЛИ (Унгарија 1, жени)

ФАНА – БЈАСЕН (Норвешка 1, жени)

ФОЉО – ФРЕДРИСШТАД (Норвешка 1, жени)

ТЕРТНЕС – СТОРХАМАР (Норвешка 1, жени)

АЗОТИ ПУЛАВИ – ПЈОТРКОВИЈАН ПЈОТРКОВ (Полска Супер лига)

ВИСЛА ПЛОЦК – КЕЛЦЕ (Полска Супер лига)

СТАВРОПОЛ – СТ. ПЕТЕРСБУРГ (Русија Супер лига)

ЗВЕЗДА ЗВЕНИГОРОД – АСТРАХАНОЧКА (Русија Супер лига, жени)

ТАТРАН ПРЕШОВ – ПОВАШКА БИСТРИЦА (Словачка Екстра лига)

18:30ч

ПУЕРТО САГУНТО – АДЕМАР (Шпанија Асобал)

КАРВИНА – БРНО (Чешка Екстра лига)

ХОЛСТЕБРО – АЛБОРГ (Данска 1)

ЕСБЈЕРГ – ХОРСЕНС (Данска 1, жени)

ФЕХЕРВАР – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)

ХАЛДЕН – ФОЉО (Норвешка 1)

КРИСТИЈАНСАНД – СОЛА (Норвешка 1, жени)

СПАРТАК МОСКВА – ЧЕЛЈАБИНСК (Русија Супер лига)

ПЕЛИСТЕР – ПРОЛЕТ 62 (Македонија Супер машка лига)

19:00ч

ФЛЕНЗБУРГ – ППД ЗАГРЕБ (Лига на шампиони)

РИБНИЦА – КОПЕР (Словенија 1)

БРЕГЕНЦ – ГРАЦ (Австрија 1)

АРХУС – АЈАКС КОПЕНХАГЕН (Данска 1, жени)

АЛИНГСАС – ЛУГИ (Шведска 1)

ХАЛБИ – МАЛМЕ (Шведска 1)

19:15ч

КОЛСТАД – ЕЛВЕРУМ (Норвешка 1)

19:30ч

АЛПЛА ХАРД – ФЕРЛАХ (Австрија 1)

БЛОМБЕРГ – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија 1, Бундес лига – жени)

БУКСТЕУДЕ – ОЛДЕНБУРГ (Германија 1, Бундес лига – жени)

БОРУСИЈА ДОРТМУНД – МЕЦИНГЕН (Германија 1, Бундес лига – жени)

НЕКАРСУЛМЕР – ТУРИНГЕР (Германија 1, Бундес лига – жени)

ГЕВГЕЛИЈА – ЧАИР (Македонија, Женска лига)

ПФАДИ ВИНТЕРТУР – ЦИРИХ (Швајцарија 1)

ТУН – КРИЕНС (Швајцарија 1)

19:45ч

БЕРН – БАЗЕЛ (Швајцарија 1)

20:00ч

БУРГ ДЕ ПАЖ – БРЕСТ (Франција 1, жени)

МЕЦ – БЕЗАНСОН (Франција 1, жени)

БИТИГХАЈМ – МАЈНЦ (Германија 1, Бундес лига – жени)

КУМАНОВО – ПЕЛИСТЕР (Македонија, Женска лига)

СУР – ЕНДИНГЕН (Швајцарија 1)

20:15ч

БИДАСОА ИРУН – КУЕНКА (Шпанија Асобал)

20:30ч

ЕКС – ДАНКЕРК (Франција 1)

ШАРТР – ИСТР (Франција 1)

КРЕТЕЈ – НАНТ (Франција 1)

ТУЛУЗ – НИМ (Франција 1)

ТРЕМБЛЕ – ИВРИ (Франција 1)

СКЈЕРН – ГОГ (Данска 1)

ХОЛСТЕБРО – ХЕРНИНГ ИКАСТ (Данска 1, жени)

ИВМ ВЕСТМАНАЕЈАР – СЕЛФОС (Исланд 1)

20:45ч

СТ. РАФАЕЛ – МОНПЕЛЈЕ (Франција 1)

21:30ч

ПОРТО – БОАВИСТА (Португалија 1)

22:00ч

ХАУКАР – ФХ ХАФНАРФЈОРДУР (Исланд 1)

ВИТОРИЈА – СПОРТИНГ (Португалија)