Денеска на терените: Одново активно на ракометните терени

Откако вчера немаше натпревари низ Европа денеска одново ракометарите и ракометарките се враќаат на терените и имаат нови дуели.

Паузата заврши, па продолжуваат првенствените дуели во повеќе земји.

Според распоредот за одигрување на натпреварите ќе биде активно во Турција, Германија, Унгарија, Данска, Норвешка…

Кои се натпреварите кои денеска ќе бидат одиграни можете да погледнете во продолжение.

ДЕНЕСКА НА ТЕРЕНИТЕ

11:00ч

ГИНЕЈСУ – ИСТАНБУЛ СБ (Турција Супер лига)

12:00ч

ГЕЗТЕПЕ – УМИТКОЈ АНАДОЛУ (Турција Супер лига)

КОЈЧЕГИЗ БЕЛЕДИЈЕ – ИЗМИР ББ (Турција Супер лига)

14:00ч

БЕЈКОЗ БЕЛЕДИЈЕ – АНТАЛИЈА (Турција Супер лига)

15:00ч

ФЕРЕНЦВАРОШ – КИШВАРДА (Унгарија 1, жени)

16:00ч

РАНДЕСУНД – РАЈСТАД (Норвешка 2, жени)

16:10ч

КОПЕНХАГЕН – НФХ НИК (Данска 1, жени)

18:00ч

БЛОМБЕРГ – МЕЦИНГЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

КУРПФАЛЦ – БАЕР ЛЕВЕРКУЗЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)

ТУРИНГЕР – ХАЛЕ НОЈШТАТ (Германија, Бундес лига 1, жени)

ХСГ ФРАЈБУРГ – КИРХОФ (Германија, Бундес лига 2, жени)

19:00ч

ГЕПИНГЕН – ОЛДЕНБУРГ (Германија, Бундес лига 1, жени)

МАЈНЦ – РОЗЕНГАРТЕН (Германија, Бундес лига 1, жени)